blog

21.12.2017 - Dzyń, dzyń, dzyń, dzwonią dzwonki sań

Img 2050
Święta coraz bliżej więc trochę newsów z browaru Ukiel. Od kilku tygodni mamy nawał pracy. Warzymy, butelkujemy i etykietujemy oraz sprzedajemy jak szaleni. Mamy już odbiorców w całym Olsztynie i okolicy oraz w Warszawie. Efekt jest taki, że szybko skończyła się nam West Coast IPA - nasza medalistka. Na szczęście dla miłośników 2 kolejne warki naszego flagowego piwa już dojrzewają w tankach i IPA wróci do sprzedaży w styczniu. Za kilka dni będziemy rozlewać też naszą pierwszą APA, która (bez fałszywej skromności) zapowiada się wyśmienicie. Można już jej spróbować w wersji beczkowej w dobrych olsztyńskich pubach. Mamy wciąż jeszcze w sprzedaży 3 piwka: Stout, Pils i Pszenica. Zapraszamy do zakupów przed Świętami i Nowym Rokiem. Podobno nasz stout świetnie się komponuje ze świątecznymi imbirowymi pierniczkami. Tak mówią klienci.
Po Nowym Roku trafi też na półki sklepowe i do pubów nasz bałtycki porter. To też powinien być hit więc warto się wcześnie po niego zgłosić - mamy już sporo zamówień od pubów między innymi w Warszawie, więc może się szybko skończyć :-) Planujemy kolejne wspaniałe piwa, miedzy innymi naszą autorską wersję stouta oraz kopię naszego garażowego pilsa.

Co poza tym? Kociaki, Porter, Brzeczka i Sibi szybko rosną i coraz śmielej eksplorują okolicę browaru. Od pewnego czasu stale czegoś szukają pod naszą browarową choinką. Ciekawe skąd wiedzą gdzie szukać? Szczwane lisy! A tak w ogóle to lisa też mamy. Poważnie.