nasza historia

W 2014 w skromnym garażu na Kolonii Mazurskiej w Olsztynie zaczęły powstawać wspaniałe pilznery, stouty, grodziskie i piwa nowofalowe. Warzone domowym sposobem przez dwóch przyjaciół, Leszka i Maćka, robiły furorę wśród licznego grona znajomych i przyjaciół od Olsztyna przez Warszawę aż po Lublin i Kraków.

Szczególną popularnością cieszyły się piwa warzone na coroczne rejsy po Mazurach. Rozsmakowana w nich żeglarska brać zaczęła się domagać większych ilości i stałego dostępu do tych szlachetnych napitków.

W końcu przyjaciele ulegli presji otoczenia. Nie było innej rady. Trzeba było otworzyć własny browar. Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy nasze wymarzone miejsce na warmińskiej ziemi - małe opuszczone siedlisko w Gutkowie. W pobliżu jeziora Ukiel. Nad nazwą browaru nie musieliśmy się długo zastanawiać.
Od lata 2016 do jesieni 2017 trwały prace budowlane i adaptacyjne. Budynek browaru powstał na miejscu dawnej stodoły zamienionej w niezbyt elegancki blaszak. Postanowiliśmy by architektura browaru nawiązywała do warmińskich tradycji, stąd czerwona cegła i drewno. Atrakcją tego miejsca jest też przepiękny sad ze starymi jabłoniami, z których robimy pyszny domowy cydr. Piękno otoczenia, jego spokój i harmonia, jest dla nas wspaniałą inspiracją do poszukiwania pięknych smaków i aromatów.

Przez całe lato 2017 instalowaliśmy urządzenia browarnicze. W końcu, 4 października rozpoczęliśmy pierwszą warkę. Przez kolejne dwa tygodnie pracowaliśmy w pocie czoła czego efektem jest siedem pełnych tanków. Nasz pierwszy rozlew miał miejsce 8 listopada 2017 roku.