Korzystamy z plików cookies dzięki, którym nasza strona może lepiej działać w celach reklamowych i statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności.

rozumiem

Czy masz skończone 18 lat?

Warmińskie siedlisko

Niewiele jest miejsc w granicach Olsztyna, gdzie możesz poczuć magiczną atmosferę autentycznego warmińskiego siedliska. Starannie odnowione stuletnie budynki i równie stary sad z pięknymi jabłoniami położone są kilkaset metrów od malowniczego jeziora Ukiel w sercu historycznej podmiejskiej wioski jaką było kiedyś Gutkowo, obecnie dzielnica Olsztyna. Nieopodal mieści się kościół Św. Wawrzyńca, jeden z najstarszych gotyckich kościołów na Warmii, a także szereg zabytkowych budynków z charakterystycznej czerwonej cegły. Ponad 200 lat temu stacjonowały tu napoleońskie wojska, a sam Napoleon korzystał z kościelnej wieży jako punktu obserwacyjnego.

U nas

Browar Ukiel leży na terenie byłego gospodarstwa wiejskiego. W jednym z budynków mieści się nasz bar firmowy, gdzie można spróbować świeżo uwarzonego piwa. Można je również kupić na wynos. Przy barze mamy ogródek piwny, ale latem nasi goście wolą wynieść swój leżak do sadu i raczyć się swym ulubionym piwem kontemplując piękno tego świata w cieniu stuletnich warmińskich jabłoni. W sadzie można także rozegrać mecze w ping-ponga lub w kometkę. Można również zorganizować imprezę rodzinną, towarzyską lub firmową.